Bloodborne Satışları Sony’i Şaşırttı

Oyuncuları sonuna kadar zorlayan yapımlarla tanınan From Software, sürpriz bir şekilde Bloodborne isimli bir oyunla karşımıza çıkmıştı. Playstation 4′e özel olarak geliştirilen bu oyun, stüdyonun diğer oyunlarına benzerliğiyle dikkat çekse de kendine ait devasa bir dünya kurmayı başarmıştı. Bugün Beklenenden daha büyük bir başarı yakalayan yapımın Sony’i de şaşırttığı ortaya çıktı. 

Her Yerde Başarılı

From Software tarafından geliştirilen Demon’s Souls ve Dark Souls büyük başarılar yakalamıştı. Sony ile anlaşmaya giden stüdyonun ellerinden çıkan Bloodborne’ün de onlar kadar başarı yakalayacağı tahmin ediliyormuş. Ancak oyun beklenenden daha büyük bir satış rakamına ulaşmış.

Sony UK’nin yöneticilerinden Fergal Gara ile yapılan bir röportajda ortaya çıkan ilginç bilgi ise Sony’nin oyuna dair beklentilerini ortaya koydu: “Bizim için sürprizdi. İyi işler yapacağına dair beklentimiz vardı. Souls serilerini referans olarak alarak baktığımızda onlardan daha iyi satış yapacağını düşünüyorduk. Sattı hatta daha fazla sattı.” 

Sadece belirli yerlerde iyi rakamlar yakalamakla kalmayan oyun, Sony‘nin hiç beklediğimi bölgelerde de beklenmedik başarılar yakalamış. Sonuç olarak oyunun Sony’nin yüzünü bir hayli güldürdüğünü söyleyebiliriz .

Başa Git