Red Dead Redemption 2’nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Uzun zamandır söylentilerle varlığını sürdüren Red Dead Redemption 2, geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde duyurulmuştu. İlk oyunun yarattığı etkiden sonra büyük bir sabırsızlıkla beklenen duyuru, büyük bir coşku ile karşılanmıştı. İşin bir diğer güzel yanı ise oyun için fazla beklemeyecek olmamızdı. Rockstar Games tarafından yapılan açıklamaya bilgiye göre, Red Dead Redemption 2, her ne kadar tam bir tarih verilmemiş olsa da bu yılın Sonbahar mevsiminde çıkacak. Ne var ki, bugün yaşanan bir sızıntı ise tam olarak verilmeyen tarihi ortaya çıkartmış olabilir.

Red Dead Redemption 2'nin Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Kronoloji olarak ilk oyunun öncesinde geçeceği söylenen Red Dead Redemption 2, bu defa hikayeye ek olarak görsel anlamda da bizleri etkileyecekmiş gibi görünüyor. İlk videosunda gördüğümüz grafiksel kalite bunun güçlü bir kanıtı oldu. Peki şimdilik hikayesine dair pek bir şey bilmediğimiz oyunumuz ile bu yıl içerisinde tam olarak hangi gün buluşacağız? Rockstar Games Sonbahar ayları diyor, ama yaşanan sızıntı ise bizlere tam olarak bir gün belirtebiliyor.

Red Dead Redemption 2 için özel olarak açılmış olan RDR2.com sitesi, Littlewoods  isimli bir perakendeci sitesinde Red Dead Redemption 2 oyunun ön-siparişe açıldığını fark etmiş. Çıkış tarihi olarak ise 2 Ekim 2017 tarihi verilmiş. Bu tarih, Rockstar Games tarafından belirtilen Sonbahar aylarına denk gelen bir tarih olduğu için, doğruluk payı oldukça yüksek denebilir. Bununla birlikte, bildiğiniz gibi perakendeciler genellikle ay sonlarına doğru olan tarihleri veriyorlar, birçoğu ise yıl sonu tarihi veriyor. Bunu hesaba kattığımızda ise Littlewoods tarafından verilen tarih biraz ilginç durmuyor değil.

Başa Git